Günümüzde en çok tercih edilen kasa modellerinden biri de para kasaları oluyor. Gerek iş yerlerinde gerekse evlerde tercih edilen para kasaları, yastık altı tabirinin daha güvenlikli hali olarak görülüyor. Çelik para kasalarının en önemli özelliği dayanıklı ve dirençli bir yapıya sahip olmasıdır. Böylece uzun yıllar kullanılabilen para kasaları belli darbelere, yangınlara karşı dirençlidir. Peki birikimlerinizi saklayacağınız iyi bir para kasasının özellikleri nelerdir?

Özellikler:

-Öncelikle her çelik kasada olduğu gibi para kasalarında da güvenlik sertifikaları önemlidir. Kasalar,  uygulanan testlerden başarılı olması durumunda sınıflarına göre sertifikalandırılırlar. 

-Yaşanacak herhangi bir yangın tehlikesinde değerli eşyalarınızın korunması adına alacağınız kasanın aynı zamanda yangın sertifikasına da sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki paraların asıl maddesi kağıttır ve kağıtlar diğer maddelere göre ısıdan daha kolay etkilenebilirler.

- Para kasaları hırsızlara karşı da caydırıcı olmalıdır. Bunu da ancak şifreleme sistemleri ile sağlayabilirsiniz. Elektronik şifreleri ortadan kaldırmak  soygun anında hırsızların öncelikli hareketi olmaktadır. Unutmayın ki güvenlikte asıl önemli olan kasanın üzerindeki elektronik şifreleme paneli değil kasanın iç kilit mekanizmasıdır. Bu mekanizma ne kadar kaliteli olursa güvenlik seviyesi de o derecede artmaktadır.

- Çelik para kasalarında dolgu malzemesi de oldukça önemlidir. Beton dolgu malzemesi olan kasaların hırsızlar tarafından açılma olasılığı diğerlerine göre oldukça düşüktür. Beton malzeme kasanın delinme ya da başka kesici aletlerle açılma ihtimallerini de azaltmaktadır.

- Çelik para kasalarınız kolay taşınmaması için mutlaka monteli olması gerekmektedir. Hırsızlar genel olarak uğraşıp açamadıkları kasayı bulunduğu ortamdan başka bir yere götürerek daha uzun ve daha rahat çalışacakları alanlara götürürler. Siz para kasanızı isterseniz zemine isterseniz duvara doğru monte etmelisiniz. Bu montaj esnasında da kimyasal epoksi tercih etmelisiniz.

-Para kasaları da diğer çelik kasalar gibi titizlikle seçilmeli ve bilinen, güvenilir markalar tercih edilmelidir. Diğer kullanıcı yorumlarını okumalı, değerlendirmeleri incelemeli ve ona göre son kararınızı vermelisiniz. İlerleyen zamanlarda herhangi bir sorun yaşamamak yahut yaşanan problemde karşınızda çözüm sağlayan bir muhatap bulabilmek için bu süreci iyi değerlendirmelisiniz.

Para kasaları fiyatlandırmaları da modellerine, malzemelerine ya da boyutlarına göre değişebilmektedir. Bu konuda en doğru bilgileri bizlerle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Çelik kasa fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz

 

Çelik Kasa Modellerimiz